Skaut / Sailstore

SKAUT – najlepsze marki pod jednym adresem!

Historia Sukcesu

Pierwsze regaty Unity Line odbyły się w 2001 roku. Wtedy też dwaj bracia z miasta Łodzi – Marcin i Michał  Imianowscy  postanowili założyć agencję czarterową o nazwie Klub Żeglarski SKAUT. Nazwa została wzięta od nazwy jachtu, który zapoczątkował flotę czarterową, zakupionego od ZHP Cartera 30.

Gdy flota rozrosła się do kilkunastu jednostek, bracia stanęli przed poważną decyzją – o porzuceniu etatów i przeprowadzce do Szczecina, który z czasem pokochali jak swój. Firma rozrosła się, zmieniła nazwę i formę organizacyjną. W międzyczasie dołączył również trzeci brat – Grzegorz oraz inni członkowie rodziny.

Rynek czarterowy nasycił się z biegiem lat i trzeba było podjąć kolejną trudną decyzję – o zmianie profilu działalności. Jako że „Skauci” spędzili wiele dni i nocy na serwisowaniu swoich jachtów, postanowili robić to dla innych armatorów, stopniowo pozbywając się własnych jednostek aż do całkowitego zaprzestania działalności czarterowej w 2017 roku.

Dziś firma Skaut, to 14 pasjonatów żeglarstwa i miłośników zwierząt, którzy nie boją się nawet najbardziej skomplikowanych remontów, instalacji i przebudów jachtów. Przedstawiciel wielu wiodących marek elektroniki i elektrotechniki jachtowej z całego świata. Własny sklep internetowy SailStore oraz wykwalifikowana ekipa rzemieślników to dopełnienie wachlarza usług.

Żeglujemy, doradzamy, instalujemy, serwisujemy i konfigurujemy urządzenia. Jesteśmy pełni ambicji i pomysłów na przyszłość – nigdy nie mówimy nigdy!

Masz pomysł na modernizację albo doposażenie swojej jednostki? A może jesteś na etapie zakupu swojego wymarzonego jachtu i chcesz wesprzeć się naszą wiedzą i doświadczeniem?

Zapraszamy!